Sieťky

Sieťky na obrtlík – pevné.              V prípade, že máte v byte či dome plastové alebo staré drevené okná, môžete sa rozhodnúť pre pevnú sieť. „Tento typ sa montuje len na pevný okenný rám. Jedným zo spôsobov je inštalovanie sieťky priamo na vonkajší rám okna pomocou obrtlíkov, ktoré sú vkladané zo strany interiéru do rámu za tesnenie. Na zimu ich môžete odstrániť. Tiež si môžete zvoliť aj trvalú a pevnú inštaláciu, kde sa rám sieťky priamo priskrutkuje do nosného okenného rámu. Ďalšou možnosťou je uchytenie z jednej strany prostredníctvom pántov.

Samonavíjacie sieťky – okenné, dverové

            Praktickým riešením je aj samonavíjacia sieť, ktorá funguje na princípe žalúzií. Ovláda sa ťahom za šnúrku. „V hornom ráme okna je umiestnený bubon, kde sa sieť navíja. Pomocou bočných vodiacich líšt , upevnených po bokoch okenného rámu a spodnej lišty má sieťka dobré tesnenie a správne drží tvar. Bubon môže byť zakomponovaný do fasády (omietnutý), alebo prekrytý materiálom, z ktorého je okenný rám.

Pántové a posuvné dverové sieťky. 

           Sieťky na balkónové dvere sa otvárajú von, čiže sú umiestnené z vonkajšej strany na pevnom ráme dverí. Rám sieťky má pánty, v ktorých môže byť pružinka, ktorá dostane sieťku do zatvorenej polohy. Existujú aj posuvné dvere, ktoré ak máte kam odsunúť šetria miesto za dverami.

 Obrázok